Vrbova vinařská rodina

Trocha historie

Manželé Vrbovi, Radka a Jan, začali podnikat v roce 1997. Lásku k vínu a folkloru získali od svých rodičů. Oba pochází z města Hustopeče, srdce vinic a mandloní ležící v samém středu jižní Moravy. Zde s celou rodinou vedou svůj rodinný podnik. Na začátku vlastnili jeden vinný sklep,“ Velký sklep“, kam hosté dodnes jezdí za zábavou i za poznáním. Věří, že domácí poctivá práce je nejlepší, a proto vše co nabízí, je z vlastní kuchyně nebo vinohradu. Práci si náležitě rozdělili, Radka má na starosti vaření a Jan výrobu vína. Postupem času se podnikání rozrostlo a od roku 2009 provozují další vinný sklep,“Malý sklep“ a penzion. Produkce vína se zvýšila a byli vybudovány větší prostory pro vinařství. Nabízí prostory ideální pro firemní večírky, rodinné oslavy, teambuilding a během doby zde strávené se starají o naprostý komfort a příjemný zážitek.

Rodinný podnik

Momentálně se do provozu zapojují i jejich tři dcery. Nejstarší Libuše je absolventkou oboru vinohradnictví a vinařství Mendelovy univerzity a dnes se s společně s taťkou naplno stará o výrobu vína. Mladší dcera Radmila absolvovala studium tělesné výchovy na Masarykově univerzitě a svojí vášní ke sportu rodinný podnik obohacuje sportovními aktivitami, výlety a animačními programy. Nejmladší dcera Marie pomáhá mamce v kuchyni a s obsluhou.

Pár slov o našich vínech

Vyrábíme kvalitní vína z hroz nů vypěstovaných ve vlastních vinicích. Zaměřujeme se především na produkci suchých vín, která se výborně hodí jídlu. Vinohrady se nacházejí ve viničních tratích Růženy, Stará hora, Štarvicary a celkem tvoří plochu 4,5 ha (20 tis. keřů). Pěstovanými odrůdami jsou Chardonnay, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Hibernal, Muller Thurgau, Rulandské šedé, Sauvignon, Pálava, Rulandské modré, Svatovavřinecké a Frankovka. Zastáváme ekologické vinohradnictví, naše vinice jsou tedy ošetřovány bez použití pesticidů. Abychom zajistili šetrné zacházení s keřem a hrozny, jsou zelené práce a sklizeň, prováděny ručně. Roční produkce vína je cca 15 000 litrů. Zaměřujeme se na produkci vín vysoké kvality vyráběných tradiční a přirozenou cestou. Jsem certifikováni jako výrobci BIO vín. Najdete u nás vína s ryzím odrůdovým charakterem a unikátností hustopečských vinic. Pro náročnější nabízíme spontánně kvašená vína, která zrají několik měsíců na jemných kvasničních kalech v dřevěných sudech bez použití oxidu siřičitého a dalších aditiv.

K lidskému štěstí a úsměvné pohodě patří prostřený stůl, víno, přátelé a hudba.

Přijeďte k nám a užijte si moravskou atmosféru v kvelbeném sklepě se spoustou dobrého vína a jídla, poslechněte si povídání o víně a poznejte jeho technologii výroby a užijte si aktivní pobyt.
Na Vaší návštěvu se těší:

Ing. Jan Vrba – majitel, vinař
Radka Vrbová – majitelka, šéfkuchař
Ing. Libuše Vrbová – vinařka
Mgr. Bc. Radmila Vrbová – učitelka, trenérka, animátorka
Marie Vrbová – výpomoc v kuchyni, obsluha