Vinařství U Vrbů

Naše vína vznikají pod vedením..

  • Ing. Jan Vrba
  • Ing. Libuše Vrbová 

Rodinné vinařství U Vrbů jsme založili v roce 1997. Vyrábíme kvalitní vína z hroznů vypěstovaných ve vlastních vinicích. 

Vinohrady se nacházejí ve viničních tratích Růženy, Stará hora, Štarvicary a celkem tvoří plochu 4,5 ha (20 tis. keřů). Pěstovanými odrůdami jsou Chardonnay, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Hibernal, Muller Thurgau, Rulandské šedé, Sauvignon, Pálava, Rulandské modré, Svatovavřinecké a Frankovka.
Zastáváme ekologické vinohradnictví, naše vinice jsou tedy ošetřovány bez použití pesticidů. Abychom zajistili šetrné zacházení s keřem a hrozny, jsou zelené práce a sklizeň, prováděny ručně. 

Roční produkce vína je cca 15 000 litrů. Zaměřujeme se na produkci vín vysoké kvality vyráběných tradiční a přirozenou cestou. Jsem certifikováni jako výrobci BIO vín. Najdete u nás vína s ryzím odrůdovým charakterem a unikátností hustopečských vinic. Pro náročnější nabízíme spontánně kvašená vína, která zrají několik měsíců na jemných kvasničních kalech v dřevěných sudech bez použití oxidu siřičitého a dalších aditiv. 

Objednejte a naše vína budou vaše!Degustace přímo ve vinařství

Degustaci vede vinař Jan Vrba nebo dcera Libuše. Spolu s odborným výkladem jsou ochutnávána vybraná lahvová vína. Hosté mají také možnost prohlídky celého vinařství. Více informací k degustacím, výpravám do vinice a dalším aktivitám naleznete v sekci Malý a Velký sklep. 

  • Zaměřujeme se především na produkci suchých vín, která se výborně hodí k jídlu 

ŘÍZENÉ DEGUSTACE V LÉTĚ 

  • probíhají pravidelně vždy od 19:00
  • více info ohledně letních večerů najdete zde:Pro více informací či rezervaci prostor nás neváhejte kontaktovat
​na info@uvrbu.cz nebo nám zavolejte na tel. +420 606 712 682.